2019-2020 Eğitim Yılı Burs Başvurularımız başladı

Başarılı ve maddi ihtiyaç içinde bulunan Orta Öğrenim ve Üniversite düzeyindeki teknik okul öğrencilerine verilen TEGEV Öğrenim Bursları 2019-2020 dönemi için web sitemizden başvuru kabulu başlamıştır. Başvuru formu doldurulmasından sonra uygun bulunan adaylardan eğitim ve maddi durumlarıyla ilgili belgeler istenecek ve gerekli kontroller sağlandıktan sonra burs almaya hak kazananlar açıklanacaktır.

Burs başvuruları 1-30 Eylül arasında gerçekleşecektir. 21 Aralık 2018’de gerçekleştirdiğimiz Olağan Genel Kurulumuzda alınan kararlar doğrultusunda TEGEV Bursiyer sayımızı artırıyoruz. Mütevelli üyesi şirketlerimizin sağladığı şartlı burslar yanında TEGEV Bursiyer sayısının artması ile TEGEV’in eğitime verdiği anlamlı destek daha da güçlenmektedir.

Burs başvurusu için tıklayınız.

TEGEV-İK Buluşmalarının İlki Gerçekleşti

 TEGEV-İK Buluşmalarının ilki 10 Temmuz 2019 tarihinde Ataşehir Radison Blu Hotel’de gerçekleştirildi. Üye firmaların katılımıyla gerçekleşen İK toplantısının ana gündemini TEGEV’in 2019 yılı faaliyetlerinin üyelerle paylaşılması ve İnsan Kaynakları alanında yapılabilecek işbirlikleri oluşturdu.

2019 Yılı Strateji Toplantısı Yapıldı

21 Aralık 2018’de gerçekleştirdiğimiz TEGEV Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimle bayrağı devralan Yönetim Kurulumuz genel olarak ayda iki yönetim Kurulu toplantısı yaparak TEGEV’in yeni dönemde çalışma planlarını ve işbölümünü şekillendirerek hayata geçirmeye başlamıştır.

Yeni Üyelerimizle Güçleniyoruz

TEGEV’e yeni katılan üyelerimizle sanayiyi temsil gücümüz artıyor. Ünlü Teknik, PSS ONE ve Çelik Halat’ın mütevelli üyemiz olarak aramıza katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz.

2019-2020 Eğitim Yılı Burs Başvurularımız Başlıyor

Başarılı ve maddi ihtiyaç içinde bulunan Orta Öğrenim ve Üniversite düzeyindeki teknik okul öğrencilerine verilen TEGEV Öğrenim Bursları 2019-2020 dönemi için Ağustos ayı sonunda web sitemizden başvuru kabulu başlayacaktır.
Başvuru tarihleri web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.
Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

TEGEV-Mesleki ve Teknik Eğitim Dergisi

TEGEV Mesleki ve Teknik Eğitim Dergisi 2. sayısı çıktı. Okumak için tıklayınız.

TEGEV-Mesleki ve Teknik Eğitim Dergisi İlk Sayısı Çıktı.

TEGEV Mesleki ve Teknik Eğitim Dergisi ilk sayısı çıktı. Okumak için tıklayınız.

Win Eurasia fuarındayız

14-17 Mart 2019 tarihinde Tüyap Beylikdüzü fuar alanında düzenlenecek olan Win Eurasia fuarına katılıyoruz. Salon 5, 220 nolu standa siz değerli konuklarımızı bekliyor olacağız.

2018-2020 dönemi Yönetim Kurulu göreve başladı.

21 Aralık 2018 Cuma günü Ataşehir Radisson Blu Asia Hoteli Balo salonunda gerçekleştirilen TEGEV Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı Olağan Mütevvelliler Kurulu Toplantısında TEGEV 2018-2020 dönemi yeni Yönetim ve Denetleme kurulları seçildi.

"Türkiye'de Teknik Eğitim ve İstihdam" konulu toplantı düzenlendi.

25 Haziran 2018 tarihinde İstanbul Asia Radisson Blue otelde "Türkiye'de Teknik Eğitim ve İstihdam" konulu toplantı gerçekleştirildi. Görüş ve katkılarıyla destek sağlayan tüm davetlilere teşekkür ediyoruz.

"Stajdan İstihdama" konulu çalıştay gerçekleştirdik.

06 Temmuz 2018 günü Radisson Blue Asia Otel'de gerçekleştirmiş olduğumuz "Stajdan İstihdama" konulu çalıştayımızda staj ve istihdam sürecine olan katkısı değerlendirilmiş ve katılımcıların görüşlerine sunulmuştur. Özellikle iş güvenliği ve sağlığı konusuna yapılan vurgu ile sanayi dünyasının en güncel sorunlarından bir tanesi üzerinde fikir birliği göze çarpmaktadır.

“Mesleki Teknik Eğitimde Kalite Güvence Sisteminin Prensipleri” konusu Şirket Tabanlı Eğitim Çalışma Grubumuzda ele alındı

TEGEV Teknik Mesleki Eğitim Araştırma Merkezi (TAM)’ın yürüttüğü çalışmalardan biri olan "Şirket Tabanlı Eğitim" Toplantılarının Kasım ayı konusu “Mesleki Teknik Eğitimde Kalite Güvence Sisteminin Prensipleri” idi.

“Mekatronik Meslek Standartları” Revizyon Komisyonu Toplandı

3 Kasım 2017 tarihinde Kurucu Üyemiz Festo ev sahipliğinde “Mekatronik Meslek Standartları” Revizyon Komisyonu toplanarak 2011 yılında hazırlanarak Resmi Gazetede yayımlanan “Mekatronik Sistem Operatörü” (Seviye 4) ve “Mekatronik Sistem Operatörü” (Seviye 5) Ulusal Meslek Standartlarını inceleyerek, gerekli görülen revizyon önerilerini MYK’ya ilettiler.

“İşyerinde Mentörlük” Konulu Arama Toplantımızın ikincisi gerçekleştirildi

13 Ekim 2017 Cuma günü Ataşehir Radisson Blu Asia otelinde “İşyerinde Mentörlük” konulu Arama Toplantımızın 2. oturumu Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Ersin Erkol’un moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

“Dijitalleşen Sanayide Nitelikli İşgücünün Sağlanması” Çalıştayı Katılımı

26 Ekim 2017 tarihinde Ankara Bilkent Oteli’nde Sanayi Bakanlığı himayelerinde gerçekleşen “Dijitalleşen Sanayide Nitelikli İşgücünün Sağlanması” Çalıştayına Vakfımızı Temsilen Genel Sekreter Melda Murat Mitrani katılarak, 7 Haziran 2017 tarihli “Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme için Gerekli Yetkinlikler” konulu Arama Toplantımızın çıktılarını ilgililer ile paylaşmıştır.

Şirket Tabanlı Eğitim Çalışma Grubumuzun bu ayki konusu “Eğitimde Değişim Yönetimi” idi

TEGEV Teknik Mesleki Eğitim Araştırma Merkezi (TAM)’ın yürüttüğü çalışmalardan biri olan "Şirket Tabanlı Eğitim" Toplantılarına, Ekim ayında “Eğitimde Değişim Yönetimi” konusunda devam edildi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı TEGEV Bursu Başvuruları Sona Ermiştir

İlk olarak, 2013 eğitim-öğretim yılında, başarılı fakat maddi imkanı olmayan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencimize verilmeye başlanan TEGEV Öğrenim Bursu için 2017-2018 eğitim-öğretim yılı başvuruları 29 Eylül 2017 tarihinde sona ermiştir.

Ön Başvurular değerlendirildikten sonra ilk elemeyi geçen adaylardan diğer dokümanları istenecektir.

Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

TEGEV 2017 Teknik ve Kültürel Gezisinin Ardından

TEGEV Başarı Bursu almaya hak kazanmış, Eskişehir Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden ve Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 1’er Bursiyer öğrencimiz, 1’er sorumlu Öğretmenimiz ile, Yıldız Teknik Üniversitesinden ve Hitit Üniversitesi Teknik Bilimler MYO’dan 1’er Üniversite Öğrencimiz ayrıca, “Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” Yarışmamızda dereceye giren ve Jüri Özel Ödülü alan Rosvita Timur İmrağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden toplam 10 öğrenci ve 3 sorumlu öğretmenimiz, 12-14 Haziran 2017 tarihinde düzenlenen Teknik ve Kültürel gezimize iştirak etmiştir.

“Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme için gerekli Yetkinlikler” Konulu Arama Toplantımız gerçekleşti

7 Haziran 2017 Çarşamba günü Ataşehir Radisson Blu Asia otelinde “Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme için gerekli Yetkinlikler” konulu Arama Toplantımız Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesinden Prof. Dr. Nihat Akkuş’un moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

“Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” Final Günü gerçekleştirildi

“Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” yarışmamız, 9 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Ön Elemeden sonra, 24 Mayıs 2017 tarihinde Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Finale kalan Eserlerin Değerlendirilmesi, Konferans ve Ödül Töreni ile sona erdi.
Top