Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Akkuş’u makamında ziyaret ettik.

Vakfımızın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Nihat Akkuş’un Gedik Üniversitesi Rektörü olarak göreve başlamasının ardından Değerli Hocamızı makamında ziyaret ettik ve başarılarının devamını diledik. Gedik Üniversitesi ve programları hakkında aldığımız bilgiler doğrultusunda TEGEV-Gedik Üniversitesi işbirliklerini artırmak için çalışmaların detaylandırılması yönünde karar alınan toplantımız kısa okul gezisi ile son buldu. TEGEV üyelerinin Üniversitenin programlarından yararlanma kolaylıkları konusunda yaptğımız çalışmalarımızı önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız. 

Öğretmen Akademisi Vakfı ile işbirliği yapabileceğimiz projeleri görüştük.

TEGEV olarak eğitim alanında çalışan diğer Sivil Toplum Kuruluşlarıyla iletişim ve işbirliğine her zaman büyük önem veriyoruz. Bu amaçla ÖRAV Öğretmen Akademisi Vakfı’nı ziyaret ederek işbirliği yapabileceğimiz konuları görüştük. Mesleki ve Teknik Lise eğitimcilerinin teknolojik bilgilerinin güncellenmesi, yeni teknolojiler hakkında seminerler düzenlenmesi ve diğer işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunduğumuz ÖRAV ile ortak projeler gerçekleştirmek için iletişimimizi sürdüreceğiz.

Youtube kanalımızda TEGEV Sohbetleri: ENDÜSTRİ 4.0

Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı TEGEV'in youtube kanalında sunduğu "TEGEV Sohbetleri" Endüstri 4.0 ile başlıyor. Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Akkuş ve Digiterra kurucu ortağı Ali Tüzmen'in katıldığı sohbetimizin konusu "ENDÜSTRİ 4.0" Öğrenci arkadaşlarımızın "Endüstri 4.0, mühendislik, sanayi, yapay zeka, istihdam, makineleşme, sanayi devrimi, geleceğin meslekleri" konularında sordukları sorularla zenginleşen sohbetimizi izlediğiniz için teşekkür ederiz.  TEGEV kanalımıza abone olmayı unutmayınız.
Videolarımıza web sitemizin ana sayfasından da ulaşabilirsiniz.

TEGEV youtube kanalı için tıklayınız

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Nihat Akkuş Gedik Üniversitesi Rektörü oldu.

Ülkemizdeki meslek eğitimine ve TEGEV’e büyük katkıları olan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız duayen eğitimci Prof. Dr. Nihat Akkuş, Gedik Üniversitesi Rektörü olarak atandı. Geçtiğimiz ay kurucusu olduğu Marmara Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölüm başkanlığından emekli olan Sayın Akkuş, 2011 yılında Gedik Üniversitesinin kurucu rektörü olarak üniversiteye hizmet vermişti. Değerli hocamızı tebrik ediyor, başarılarının devamını temenni ediyoruz.

https://nihatakkus.com

Yeni mütevelli üyemiz: SARICA RULMAN


TEGEV'in en yeni mütevelli üyesi Ankara'dan Sarıca Rulman oldu. 1989 yılından kurulan Sarıca Rulman, endüstriyel uygulamaları için rulman, güç aktarım ürünleri, lineer sistemler ve sızdırmazlık ürünleri tedarikçisidir. Bu konularla ilgili mühendislik hizmeti de veren Sarıca Rulman kısa zamanda sektörde saygın bir yere sahip olmuştur. Sarıca Rulman sadece bir tedarikçi olmayıp, sektörde kazandığı bilgi birikimi ve tecrübesini müşteriye değer katarak bir hizmet veren kuruluş haline gelmiştir. Benimsediği kalite anlayışı, müşteri memnuniyetine dayanan hizmet prensibi, sektördeki tecrübesi ve uzman personeli sayesinde sanayinin gelişimine çözüm ortağı olarak devam etmektedir.
 

www.saricarulman.com.tr

PAGEV’de yeniden başkan seçilen Yavuz Eroğlu’nu tebrik ederiz.

TEGEV destek üyemiz Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), tek listenin oylandığı genel kurulda tüzük gereği başkan, başkan yardımcısı ve yenilenen üç yönetim kurulu üyesini seçti. Üçüncü kez başkan seçilen Sayın Eroğlu’nu tebrik eder başarılı çalışmalarının devamını dileriz. 

27. Olağan Genel Kurul Toplantımızda Eğitimcilerle ve Sanayicilerle buluştuk.

Vakfımızın 27. Mütevelliler Olağan Genel Kurul Toplantısını 6 Ocak tarihinde Radisson Blu Hotel Ataşehir’de düzenledik. Mütevelli üyelerimizin, sanayicilerimizin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı daire başkanları, İl ve İlçe Milli eğitimcilerimizin ve Mesleki ve Teknik Lise müdürlerimizin katıldığı toplantımız genişletilmiş gündemle gerçekleşti.

TEGEV 25 yaşında

Ülkemizin değerli sanayicilerin girişimleriyle 1995 yılında kurulmuş olan vakfımız 2020 yılında 25. Kuruluş yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyor. 25. Yılında fark yaratacak projelerle çalışmalarını devam ettiren vakfımızın etkinliklerini sosyal medyadan ve dergimizden takip edebilirsiniz.

Mesleki Eğitim ve Değişim Çalıştayı’na Katıldık.

3-4 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen “Mesleki ve Teknik Eğitimde Değişim Çalıştayı”na katıldık ve katılımcılarla bilgi ve tecrübelerimizi paylaştık. Toplantıda Türkiye ve Almanya’dan mesleki ve teknik eğitim yöneticileri ile meslek okullarından uzmanlarla tanışarak, konu hakkında bilgi alışverişi yaparak iyi uygulama örneklerini dinledik.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun. Tegev 25 Yaşında...

Vakfımızın 25. kuruluş yıl dönümünü kutlayacağımız bu anlamlı senede tüm ülkemize refah, başarı, mutluluk ve huzur dileriz.
TEGEV-Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı

TEGEV Mesleki ve Teknik Eğitim Dergimizin üçüncü sayısı çıktı

2019 yılında TEGEV’in bilinirliğini artırmak için yaptığımız çalışmaların en heyecan verenlerinden biri de TEGEV Mesleki ve Eğitim Dergisini sizlerle paylaşmak oldu. Lise ve Üniversite düzeyinde Mesleki ve Teknik eğitimle ilgili fazla yayın bulunmayan ülkemizde uzmanların görüşlerini ve Vakfımızın çalışmalarını aktaran dergimizi takip eden okurlarımıza teşekkür ederiz. Bu sayımızda İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu müdür yardımcısı Serkan Gür’ün Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli projesini ve çalışmalarını anlattı.

27. Olağan Genel Kurul Toplantımız 6 Ocak'ta gerçekleşecek

Vakfımızın 27. Mütevelliler Olağan Genel Kurul Toplantısı 6 Ocak tarihinde Radisson Blu Hotel Ataşehir’de düzenlecek. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi geniş ön gündemle ve yine uzman konuşmacılarımızla bir konferans şeklinde düzenlenecek olan genel kurulumuza katılımınızdan büyük mutluluk duyacağız.

2020 yılı masa takvimlerimizi öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin çalışmaları süsledi.

TEGEV olarak, Mesleki ve teknik okullardaki sanat çalışmalarını öğrenciye vizyon kazandırmasının yanı sıra inovasyon fikrine de destek vermesi açısından çok önemli buluyoruz. Bu sebeple 25. Kuruluş yılımızı kutlayacağımız 2020 yılında sizlerle paylaşmak için tasarladığımız masa takvimlerinde Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin resim çalışmaları yer alıyor.

2019-2020 Eğitim Yılında Bursiyer Sayımızı İki Katına Çıkardık.

2013 yılında burs vermeye başlayan vakfımız bu sene burs başvurularında daha çok öğrenciye ulaşmayı hedeflemişti. Sosyal medya ve yeni iletişim kanallarını kullanarak yaptığımız duyurularla geçtiğimiz yıl 400 olan başvuru sayımız bu yıl 4700’ü geçerek rekor kırmış oldu. İnsan Kaynakları buluşmamızda mütevelli üyelerimizin bursiyer sayısında artış sağlanması yönündeki taleplerini de dikkate alan vakfımız, sosyal medyada yaptığı burs bağışı kampanyası ile güzel sonuçlar aldı.

Tempa Pano Otomatik Kumanda Atölyesi açıldı.

 Mütevelli üyemiz Tempa Pano tarafından pilot okulumuz Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yaptırılan otomatik kumanda atölyesi Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan’ın da katıldığı törenle açıldı. Açılış konuşmasında ‘Mesleki eğitime sanayinin katkısının çok önemli olduğunu belirten Şener, öğrencilerimizin okul sıralarında aldığı pratik eğitimin iş hayatında fark yarattığına ve bu sayede okuldan sonra iş hayatına uyumun daha kısa sürede gerçekleştiğini aktardı.

Değerli Öğretmenlerimize...Öğretmenler, 

Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.
M.K. Atatürk

BURS KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ BELLİ OLDU

Değerli Öğrencilerimiz,
2019-2020 eğitim yılında burs başvurusu yapan öğrencilerimizden burs kazananların listesi belli oldu. Buna göre kazanan öğrencilerimizle irtibata geçilerek belgeleri istenmeye başlandı. Tarafımızdan aranmamış öğrencilerimize başvuruları için teşekkür ediyor, gelecek sene burs döneminde tekrar başvuru yapmalarını bekliyoruz.
Kazanan öğrencilerimizin belgeleri tamamlandıktan sonra Ekim-Kasım ayı bursları birlikte hesaplarına yatırılacaktır.

WE RUN TO WIN

Genel Müdür Levent Fadıloğlu’nun önderliği ile bir araya gelen ve aralarında Levent Fadıloğlu’nun da bulunduğu 36 Bosch Rexroth çalışanı TEGEV burslarına destek toplamak için İstanbul Maratonu’na katıldı. Koşu öncesinde sosyal medyada büyük bir kampanya başlatan Bosch Rexroth “WE RUN TO WIN” sloganı altında TEGEV bursları için birleşti. 35kişinin 15K ve1 kişinin 42K koştuğu maratonda çok sayıda bağışçı Rexroth çalışanlarının bu çabasına destek verdi. Kasım ve Aralık aylarında da devam edecek olan bağış kampanyasıyla bursiyer sayımızın geçtiğimiz yıla oranla iki katına çıkarılması hedefleniyor. Başta Sayın Levent Fadıloğlu olmak üzere tüm Bosch Rexroth çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

TEGEV BURSLARI İÇİN KOŞTUK…

Mesleki ve Teknik lise öğrencilerine ve Teknik bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerine verilen TEGEV eğitim burslarımız için bu sene çok yoğun bir başvuru ile karşılaştık. Bu sebeple bursiyer sayımızı artırabilmek için çeşitli kampanyalar düzenledik. Sosyal medya hesaplarımızda duyurusunu yaptığımız  kampanyalar ile topladığımız bağışlarla daha çok gencimize destek vermeyi hedeflemekteyiz. Bu amaçla bu sene 41.si düzenlenen İstanbul Maratonu’nda TEGEV burslarına bağış toplamak için koştuk. Oldukça güneşli bir havada geçen etkinlikte hem TEGEV’i tanıtmanın ve hem de bu güzel bir amaç için bir araya gelebilmenin mutluluğu içindeydik. Burs bağışı kampanyalarımız çeşitli etkinliklerle devam edecektir.


 
Top