27. Olağan Genel Kurul Toplantımızda Eğitimcilerle ve Sanayicilerle buluştuk.

Vakfımızın 27. Mütevelliler Olağan Genel Kurul Toplantısını 6 Ocak tarihinde Radisson Blu Hotel Ataşehir’de düzenledik. Mütevelli üyelerimizin, sanayicilerimizin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı daire başkanları, İl ve İlçe Milli eğitimcilerimizin ve Mesleki ve Teknik Lise müdürlerimizin katıldığı toplantımız genişletilmiş gündemle gerçekleşti.

TEGEV 25 yaşında

Ülkemizin değerli sanayicilerin girişimleriyle 1995 yılında kurulmuş olan vakfımız 2020 yılında 25. Kuruluş yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyor. 25. Yılında fark yaratacak projelerle çalışmalarını devam ettiren vakfımızın etkinliklerini sosyal medyadan ve dergimizden takip edebilirsiniz.

Mesleki Eğitim ve Değişim Çalıştayı’na Katıldık.

3-4 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen “Mesleki ve Teknik Eğitimde Değişim Çalıştayı”na katıldık ve katılımcılarla bilgi ve tecrübelerimizi paylaştık. Toplantıda Türkiye ve Almanya’dan mesleki ve teknik eğitim yöneticileri ile meslek okullarından uzmanlarla tanışarak, konu hakkında bilgi alışverişi yaparak iyi uygulama örneklerini dinledik.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun. Tegev 25 Yaşında...

Vakfımızın 25. kuruluş yıl dönümünü kutlayacağımız bu anlamlı senede tüm ülkemize refah, başarı, mutluluk ve huzur dileriz.
TEGEV-Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı

TEGEV Mesleki ve Teknik Eğitim Dergimizin üçüncü sayısı çıktı

2019 yılında TEGEV’in bilinirliğini artırmak için yaptığımız çalışmaların en heyecan verenlerinden biri de TEGEV Mesleki ve Eğitim Dergisini sizlerle paylaşmak oldu. Lise ve Üniversite düzeyinde Mesleki ve Teknik eğitimle ilgili fazla yayın bulunmayan ülkemizde uzmanların görüşlerini ve Vakfımızın çalışmalarını aktaran dergimizi takip eden okurlarımıza teşekkür ederiz. Bu sayımızda İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu müdür yardımcısı Serkan Gür’ün Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli projesini ve çalışmalarını anlattı.

27. Olağan Genel Kurul Toplantımız 6 Ocak'ta gerçekleşecek

Vakfımızın 27. Mütevelliler Olağan Genel Kurul Toplantısı 6 Ocak tarihinde Radisson Blu Hotel Ataşehir’de düzenlecek. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi geniş ön gündemle ve yine uzman konuşmacılarımızla bir konferans şeklinde düzenlenecek olan genel kurulumuza katılımınızdan büyük mutluluk duyacağız.

2020 yılı masa takvimlerimizi öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin çalışmaları süsledi.

TEGEV olarak, Mesleki ve teknik okullardaki sanat çalışmalarını öğrenciye vizyon kazandırmasının yanı sıra inovasyon fikrine de destek vermesi açısından çok önemli buluyoruz. Bu sebeple 25. Kuruluş yılımızı kutlayacağımız 2020 yılında sizlerle paylaşmak için tasarladığımız masa takvimlerinde Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin resim çalışmaları yer alıyor.

2019-2020 Eğitim Yılında Bursiyer Sayımızı İki Katına Çıkardık.

2013 yılında burs vermeye başlayan vakfımız bu sene burs başvurularında daha çok öğrenciye ulaşmayı hedeflemişti. Sosyal medya ve yeni iletişim kanallarını kullanarak yaptığımız duyurularla geçtiğimiz yıl 400 olan başvuru sayımız bu yıl 4700’ü geçerek rekor kırmış oldu. İnsan Kaynakları buluşmamızda mütevelli üyelerimizin bursiyer sayısında artış sağlanması yönündeki taleplerini de dikkate alan vakfımız, sosyal medyada yaptığı burs bağışı kampanyası ile güzel sonuçlar aldı.

Tempa Pano Otomatik Kumanda Atölyesi açıldı.

 Mütevelli üyemiz Tempa Pano tarafından pilot okulumuz Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yaptırılan otomatik kumanda atölyesi Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan’ın da katıldığı törenle açıldı. Açılış konuşmasında ‘Mesleki eğitime sanayinin katkısının çok önemli olduğunu belirten Şener, öğrencilerimizin okul sıralarında aldığı pratik eğitimin iş hayatında fark yarattığına ve bu sayede okuldan sonra iş hayatına uyumun daha kısa sürede gerçekleştiğini aktardı.

Değerli Öğretmenlerimize...Öğretmenler, 

Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.
M.K. Atatürk

BURS KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ BELLİ OLDU

Değerli Öğrencilerimiz,
2019-2020 eğitim yılında burs başvurusu yapan öğrencilerimizden burs kazananların listesi belli oldu. Buna göre kazanan öğrencilerimizle irtibata geçilerek belgeleri istenmeye başlandı. Tarafımızdan aranmamış öğrencilerimize başvuruları için teşekkür ediyor, gelecek sene burs döneminde tekrar başvuru yapmalarını bekliyoruz.
Kazanan öğrencilerimizin belgeleri tamamlandıktan sonra Ekim-Kasım ayı bursları birlikte hesaplarına yatırılacaktır.

WE RUN TO WIN

Genel Müdür Levent Fadıloğlu’nun önderliği ile bir araya gelen ve aralarında Levent Fadıloğlu’nun da bulunduğu 36 Bosch Rexroth çalışanı TEGEV burslarına destek toplamak için İstanbul Maratonu’na katıldı. Koşu öncesinde sosyal medyada büyük bir kampanya başlatan Bosch Rexroth “WE RUN TO WIN” sloganı altında TEGEV bursları için birleşti. 35kişinin 15K ve1 kişinin 42K koştuğu maratonda çok sayıda bağışçı Rexroth çalışanlarının bu çabasına destek verdi. Kasım ve Aralık aylarında da devam edecek olan bağış kampanyasıyla bursiyer sayımızın geçtiğimiz yıla oranla iki katına çıkarılması hedefleniyor. Başta Sayın Levent Fadıloğlu olmak üzere tüm Bosch Rexroth çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

TEGEV BURSLARI İÇİN KOŞTUK…

Mesleki ve Teknik lise öğrencilerine ve Teknik bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerine verilen TEGEV eğitim burslarımız için bu sene çok yoğun bir başvuru ile karşılaştık. Bu sebeple bursiyer sayımızı artırabilmek için çeşitli kampanyalar düzenledik. Sosyal medya hesaplarımızda duyurusunu yaptığımız  kampanyalar ile topladığımız bağışlarla daha çok gencimize destek vermeyi hedeflemekteyiz. Bu amaçla bu sene 41.si düzenlenen İstanbul Maratonu’nda TEGEV burslarına bağış toplamak için koştuk. Oldukça güneşli bir havada geçen etkinlikte hem TEGEV’i tanıtmanın ve hem de bu güzel bir amaç için bir araya gelebilmenin mutluluğu içindeydik. Burs bağışı kampanyalarımız çeşitli etkinliklerle devam edecektir.


TEGEV Burslarına yoğun ilgi

Teknik öğretim okullarının, Orta Öğrenim veya Yüksek Öğrenim seviyelerine kayıt olmaya hak kazanan veya bu okullarda öğrenimlerine devam eden, maddi destek ihtiyacı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı başarılı öğrencilere verilen TEGEV öğrenim burslarına bu yıl rekor düzeyde başvuru gerçekleşti. Eylül ayı boyunca 4700 başvuru yapılan TEGEV Bursları için Ekim ayında değerlendirme yapılarak öne elemeyi geçen adaylara ulaşılacak. Ön elemeyi geçen adaylardan talep edilen evrakların tamamlanmasından sonra Yönetim Kurulu tarafından onaylanan bursiyerlere 9 ay boyunca eğitime destek bursu sağlanacak.

Gedik Üniversitesi - TEGEV İşbirliği

GEDİK ÜNİVERSİTESİ – TEGEV arasında Yüksek Lisans ve Sertifika Eğitimleri indirim anlaşması için ilk görüşmeler tamamlandı. GEDİK ÜNİVERSİTESİ fakülte ve enstitülerinin açtığı yüksek lisans ve sertifika programlarında TEGEV üyesi kuruluşların çalışanlarına özel indirim sağlanması kapsamıyla hazırlanacak olan anlaşma çalışanların 1.derece aile yakınlarına da aynı avantajı sağlayacak.

TEGEV’den Çalışanlara Sağlık Hizmetlerinde İndirimler

Türkiye’nin en yaygın özel sağlık kuruluşu olan MLPCare ile yapılan anlaşmaya göre TEGEV çalışanları ve birinci derece yakınları ile vakfın mütevelli üyelerinin çalışanları ve birinci derece yakınları sözleşme kapsamındaki Medical Park Hastanelerinden indirimli olarak faydalanabilecek. Ekim ayında tanıtımlarına başlanacak anlaşma kapsamında, TEGEV için özel hazırlanmış doğum, sünnet, check up ve medikal estetik paketlerinden de avantajlı olarak yararlanmak mümkün olacak. SGK kapsamı dışında kalan ödemelerde geçerli olacak indirimler ameliyat, operasyon, muayene ve tetkikleri kapsayacak. Grubun 24 hastanesinde geçerli olan paketler ise hastanelere göre değişiklik gösterebiliyor. 

TEGEV-İK Buluşmalarının İlki Gerçekleşti

 TEGEV-İK Buluşmalarının ilki 10 Temmuz 2019 tarihinde Ataşehir Radison Blu Hotel’de gerçekleştirildi. Üye firmaların katılımıyla gerçekleşen İK toplantısının ana gündemini TEGEV’in 2019 yılı faaliyetlerinin üyelerle paylaşılması ve İnsan Kaynakları alanında yapılabilecek işbirlikleri oluşturdu.

2019 Yılı Strateji Toplantısı Yapıldı

21 Aralık 2018’de gerçekleştirdiğimiz TEGEV Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimle bayrağı devralan Yönetim Kurulumuz genel olarak ayda iki yönetim Kurulu toplantısı yaparak TEGEV’in yeni dönemde çalışma planlarını ve işbölümünü şekillendirerek hayata geçirmeye başlamıştır.

Yeni Üyelerimizle Güçleniyoruz

TEGEV’e yeni katılan üyelerimizle sanayiyi temsil gücümüz artıyor. Ünlü Teknik, PSS ONE ve Çelik Halat’ın mütevelli üyemiz olarak aramıza katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz.
 
Top